logo

Bir köpeğin terk edilme anı…

İngiltere’nin Stoke-on-Trent kentinde köpeğini yolun kenarına bırakan bir kişi güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Hayvan hakları topluluğu RSPCA tarafından yayınlanan görüntüler sosyal medyada çok sayıda tepki aldı. Terk edilen köpek ise koruma altına alındı.

17 Aralık’ta gerçekleşen üzücü olay, Galler merkezli hayvan hakları topluluğu RSPCA tarafından yayınlandı.

Videoda ismi bilinmeyen bir adamın Staffordshire Bull Terrier cinsi köpeğini yol kenarına bırakıp arabasına doğru koştuğu görüldü.

Durumu anlayan köpek, sahibinin peşinden koşsa da başarılı olamadı. Yol kenarına bırakılan hayvanın görüntüleri sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

RSPCA tarafından korunmaya alınan köpeğin güvende olduğu kaydedilirken hayvan hakları topluluğunun bölge yöneticisi Rachel Butler, Huffington Post’a yaptığı açıklamada “Birinin bunu nasıl yapabildiğini anlayamıyorum” dedi.

Veterinerin gözetimi altında tutulan köpeğe Snoop adı verildiği belirtildi.


‘TERK EDİLDİĞİNE İNANMAK ZOR’

Veteriner tarafından köpeğin üzerinde bulunan çipin tarandığı ve köpeğin daha önceki iki sahibinin Birmingham civarında yaşadığı öğrenildi.

RSPCA denetçisi Natalie Perehovsky ise, “Zavallı köpeği böyle bir sıkıntı içerisinde görmek çok üzücü. Köpeğin iki eski sahibini tespit ettik, ancak köpeğin terk edilmesinden sorumlu olanları henüz bulamadık” ifadelerini kullandı.

Perehovsky ayrıca, “Christmas’da bir köpeğin bu şekilde terk edildiğine inanmak zor, ancak Snoop’u yatağında üzücü bir şekilde otururken bulup onu hemen veterinere götüren kişilere de müteşekkiriz” dedi.

Kaynak: © Sputnik

Share
#

SENDE YORUM YAZ