logo

İngiltere Savunma Bakanı Güney Kıbrıs’ta

İngiltere Savunma Bakanı Gavin Williamson dün Güney Kıbrıs’ta Rum Savunma Bakanı Hristoforos Fokaidis’le görüştü.

Politis ve diğer gazeteler, İngiltere Savunma Bakanı Gavin Williamson’un dün Güney Kıbrıs’ta Rum Savunma Bakanı Hristoforos Fokaidis’le görüştüğünü, görüşme sonrasında yapılan ortak basın toplantısında, iki taraf arasındaki işbirliğinin İngiltere’nin AB’den ayrılmasından sonra da devam edeceğine vurgu yapıldığını yazdılar.

Habere göre Williamson basın toplantısında yaptığı açıklamada, Güney Kıbrıs ziyareti öncesinde Irak’ta bulunduğunu belirterek IŞİD terör örgütünün Irak ve Suriye’de yenilmesinin ardından yeni bir dönemin başladığını öne sürdü.

Williamson, “yabancı teröristlerin yakalanacağı ve aşırılıkla mücadele edileceği bir döneme girildiğini” belirterek bu mücadelede Güney Kıbrıs’la ortaklaşa üstlenilecek önemli rollerinin bulunduğunu ifade etti.

Kıbrıs’taki İngiliz üslerinin terörle mücadeledeki önemine de vurgu yapan Williamson, dost ülke olarak nitelendirdiği Güney Kıbrıs’la işbirliğinin geliştirilmesinin önemine de vurgu yaptı.

Rum Savunma Bakanı Hristoforos Fokaidis de açıklamasında, özelikle son yıllarda İngiltere’yle geliştirdikleri işbirliğine vurgu yaptı ve İngiltere’nin AB’den ayrılacak olmasının bu işbirliğini etkilemeyeceğini ifade etti. (tak)

Share
#

SENDE YORUM YAZ