logo

Londra’da Putinli Brexit ‘kutlaması’

Proud Bear adlı bir aktivist grubu, Brexit’i (İngiltere’nin AB’den çıkışı) ‘kutlamak’ için Londra sokaklarındaki bazı reklam panolarını Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in görseliyle donattı.

Proud Bear grubu, Rusya’nın İngiltere’nin AB’den çıkma sürecine katkı sunduğu iddialarını muziplik yaparak kutlamaya karar verdi.
Bu amaç doğrultusunda Londra sokaklarında kiraladıkları üç reklam panosundan ikisine Putin’in portresinin yer aldığı görseller yerleştiren aktivistler, “Haydi kırmızı, mavi ve beyaz Bяexit’i kutlayalım” ve “Brexit, Breяit demektir” sloganlarını kullandı. Akvitistlerin ‘r’ harfi yerine kiril alfabesinden ‘я’ harfini kullanması dikkat çekti.

Aktivistler, üçüncü reklam panosunda ise ellerinde Rusya bayrağı bulunan eski İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson’un tuhaf bir fotoğrafına yer verdi.

Bu panoda “Teşekkür ederiz, Boris” ifadesi kullanılırken kiril harfleri bu görselde de dikkat çekti.

Rusya iddialarını ti’ye alan Proud Bear aktivistleri, kendilerini ‘İngiltere halkının AB ve demokratik seçimlerden kurtulması için birkaç yıldır destek sunan Rus askeri istihbaratı GRU’nun ajanları’ olarak adlandırıyor.

Kaynak: Sputnik ©

Share
#

SENDE YORUM YAZ