logo

Yüzlerce Müslüman İngiltere sokaklarını temizledi

Independent’in haberine göre Ahmadiyya Müslüman Gençlik Teşkilatı (AMYA) gönüllüleri yılbaşı günü Londra, Leicester, Cardiff ve Manchester gibi büyük şehir merkezlerinde ve diğer onlarca kasaba ve şehir merkezinde yılbaşı gecesi sabah namazından sonra saat 5’te geniş çapta bir çöp toplama hareketi başlattı. Bolton’da temizliğe yardım eden en genç gönüllü ise sekiz yaşındaydı.

YEREL MECLİSLERLE İŞBİRLİĞİ YAPILDI

Temizlik çalışması yerel meclislerle işbirliği içinde gerçekleştirildi. 1000 civarında genç müslüman yılbaşı kutlamalarının akşamında çöpleri topladı.

“BÜTÜN PİSLİĞİ BİZ YAPIYORUZ ALGISI VAR”

Manchester Evening News’e konuşan ve ulusal kampanyayı yöneten Abdul Lodhi, “Bütün pisliği yaptıklarına dair olumsuz bir algı olduğundan gençlerin sokakları temizlerken görmek çok güzel” dedi. Kendisi de Manchester’de çöp toplayanlara yardım eden Lodhi, “Yapmak istedikleri başka şeyleri yapmak yerine bu gençlerin çöp toplamaya yardıma çıkagelmelerini görmek muhteşem” diye ekledi. İnsanların kendilerini gördüklerinde takdir ettiklerini söyleyen Lodhi, “Bu yerel alanda fark yarattı. Bunu yıl sonunda tekrar hayata geçirmeyi umuyoruz” diye konuştu. (timeturk.com)

Share
#

SENDE YORUM YAZ