logo

Boris Johnson: “Kapımız Türklere her zaman açık”

Türkiye’de ‘Osmanlı torunu olarak tanınan İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson “İngiltere’nin kapısı büyük büyük babam gibi İngiltere’ye gelerek hayatlarını burada kurmak isteyen enerjik, yetenekli ve parlak Türklere her zaman açık. Bundan gurur duyuyoruz ve Brexit’ten sonra da bu anlayışla da devam edeceğiz” dedi.

Osmanlı’nın son döneminde Dahiliye Nazırlığı yapmış Ali Kemal’in öz torunu Stanley Johnson’ın oğlu olan İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, DHA’ya açıklamalarda bulundu.

Johnson’dan ‘Erdoğan’a hakaret’ açıklaması: Ben de şaşırdım
Johnson, “İngiltere’nin kapısı büyük büyük babam gibi İngiltere’ye gelerek hayatlarını burada kurmak isteyen enerjik, yetenekli ve parlak Türklere her zaman açık. Bundan gurur duyuyoruz ve Brexit’ten sonra da bu anlayışla da devam edeceğiz” dedi.
Başbakan Binali Yıldırım ile İngiltere ve Türkiye için ortak önem taşıyan konuları görüştüklerini vurgulayan Johnson, “Başbakan Binali Yıldırım’ı birkaç yıldır tanıyorum ve bence iyi bir iş çıkartıyor. İngiltere ve Türkiye ilişkilerine gelirsek bence siyasi zorluklara, siyasetin tüm gerginliklerine rağmen İngiltere ve Türkiye’nin ikili ilişkileri inanılmaz derecede güçlü” diye konuştu.

Röportaj sonunda Johnson, Türkçe olarak, “Teşekkür ederim ve çok güzel” dedi. (dha)

Share
#

SENDE YORUM YAZ