logo

Kemal Kılıçdaroğlu Londra’da

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Londra’da 4 gün sürecek programına hızlı başladı… Avrupa Birliği ve ABD’den Sorumlu Devlet Bakanı Alan Duncan ile görüşen Kılıçdaroğlu ardından da Londra’da yaşayan Türk vatandaşları ile biraraya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hakkında açılan soruşturmalar ile ilgili konuştu.. “Sesim çıktığı sürece demokrasi için asla ve asla susmayacağım” diyen Kılıçdaroğlu, yargı mensuplarına yönelik eleştirilerini de sürdürdü… Anamuhalefet Lideri, 2019 seçimleri için de “Mutlaka Cumhurbaşkanlığını alacağız. Erken veya zamanında her türlü seçime hazırız” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu: “Şundan emin olmanızı isterim; biz haklıyız ve mutlaka kazanacağız”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Londra’da 4 gün sürecek programına hızlı başladı… Avrupa Birliği ve ABD’den Sorumlu Devlet Bakanı Alan Duncan ile görüşen Kılıçdaroğlu ardından da Londra’da yaşayan Türk vatandaşları ile biraraya geldi.

Kılıçdaroğlu: “Demokrasi mücadelesinde sağ-sol ayrımı yoktur alevi-sünni ayrımı yoktur etnik köken üzerinden, inanç üzerinden ayırım yapmak isteyebilirler, yaşam tarzı üzerinden ayrım yapmak isteyebilirler, bu tuzağa düşmeyi asla ve asla düşünmemeliyiz. Bu, tehlikeli bir tuzaktır. O nedenle demokrasiden asla ve asla ödün vermemeliyiz.”

“Cumhurbaşkanına hakaret” gerekçesiyle hakkında açılan soruşturmalar ile ilgili de konuşan kılıçdaroğlu, eleştirilere yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu: “Bizi tehdit ediyorlar. Savcılıklara şikayet ediyorlar. Ne yaparsanız yapın, bedeli ne olursa olsun, yurdumuz için, çocuklarımız için, bayrağımız için, vatanımız için demokrasiyi ya getireceğiz ya getireceğiz beni şikayet edeceğine, cesaretin varsa adam gibi karşıma çıkarsın, oturup tartışırız. Cesaret edemiyor, karşıma çıkamıyor. Savcılardan medet umuyor. Savcılara da ‘Kılıçdaroğlu’nu susturun’ diyor. Sesim çıktığı sürece demokrasi için asla ve asla susmayacağım. Benim insanlığa ve ülkeme karşı borcumdur bu. ”

Bazı yargı mensuplarına tepkisini sürdüren anamuhalefet Lideri, sert mesajlar verdi..

Kılıçdaroğlu: “Ülkeyi haramilerden temizleyeceğiz. Bu bizim boynumuzun borcu. Mücadele edeceğiz. Kavgaysa kavga, sonuna kadar edeceğiz. Bir toplu iğne ucu kadar taviz vermeyeceğiz kılıçdaroğlu bir kişi konuştu diye koşa koşa bütün savcılar harekete geçiyorsa o ülkede yargı bağımsızlığı yoktur. Hakim karar vermek için önce saraya bakıyorsa o ülkede yargı bağımsızlığı yoktur.”

Ve 2019 seçimleri… Kılıçdaroğlu, iddialı konuştu; “2019 seçimlerinde mutlaka Cumhurbaşkanlığını alacağız” dedi..

Kılıçdaroğlu: “Demokrasi olacak ki, tek adam türkiyeye egemen olmasın hep birlikte 2019’da bu düşüncelerle sandığa gideceğiz iki seçenek var önümüzde; bir demokrasi, iki otokrasi. Yani ya tek adam rejimi ya da demokrasi. Şunu açıkça söylüyorum; hangi görüşten olursa olsun, hangi inançtan olursa olsun Türkiye’yi tek adama teslim edenler asla ve asla vatansever değillerdir. En ufak bir geri adım atmayacağız, zalimin ve zulmün üzerine inadına inadına yürüyeceğiz.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ