logo

KKTC’de değişen birşey yok

KKTC’de yayınlanan Halkın Sesi gazetesinin haberine göre 4’lü koalisyon hükümetinin Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın adı bir kez daha peşkeş iddialarıyla gündemde.

Serdar Denktaş’ın oğlu Rauf Denktaş’a ait olan “Rauf Denktaş Üniversitesi”nin kampüs inşası için Alayköy yakınlarında “hava parasına” 100 dönümlük arazi tahsis edildi.

Serdar Denktaş’ın oldu bittiye getirip bu araziyi almasının ardından söz konusu üniversitenin temel atma törenine Salı günü KKTC’ye gidecek olan TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılacağı iddia edildi.

Arazinin Denktaş ailesine verilmesinin hemen ardından ise bölgede inşaat çalışmalarına başlandığı ve hafta sonu olmasına rağmen dün gece boyunca iş makinelerinin jet hızıyla çalışma yaptığı ileri sürüldü.

Denktaş’ın kendi ailesine yaptığı iddia edilen bu kıyağın ardından gözler, iktidarı oluşturan siyasi partilerin ve “hukukçu” başkanlarının vereceği tepkiye çevrildi.

Hatırlanacağı üzere UBP-DP hükümeti döneminde Denktaş Üniversitesi için Lefkoşa’daki Metehan’da arazi tahsis edilmesi şimdiki iktidarı oluşturan CTP, HP ve TDP’nin sert tepkisini çekmişti.

Muhalefetteyken söylediklerinin tersini yapmakla meşhur olan CTP ve TDP gibi sözde sol partilerin ve HP’nin bir sonraki seçimde alacağı oy oranı şimdiden merak ediliyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ